A Goldberger Textilipari Gyűjtemény Botanika Tinctoria című vándorkiállításához kapcsolódó első workshop a SzimbioLab alkotóival:
A foglalkozás során Márföldi Dóra textiltervező, doktorandusz és Zachar Viktória textiltervező, szakoktató kalauzolja végig a résztvevőket a kiállításon, illetve ahhoz kapcsolódva invitálja egy nagyon izgalmas utazásra a jelentkezőket.
A tárlaton szereplő növényi festett textilek, alternatív anyagok áttekintésével lehet ráhangolódni a foglalkozás gyakorlati részére, ahol a látottakból kiindulva, különböző természetes és növényi festett szálak alkalmazásával készülnek el a fonatolt és szövött szalagok, struktúrák. Az 5 órás workshop során inspiráló, természetközeli helyszínen lehet megismerkedni a szádfán szövés, a kártyaszövés és a fonatolás izgalmas technikáival.
Gyerekek számára is nyitott program. A workshopon való részvételhez előzetes, szakirányú ismeretek nem szükségesek.
Workshop vezetők:
I Márföldi Dóra I
Textiltervező, doktorandusz
„Anyagkutatói praxisom mellett élénken érdeklődőm a klasszikus kézműves textilképzési eljárások iránt. Hiszek abban, hogy a textil területének megújítása kézműves hagyományainkban gyökerezik. A Szimbio Labben betöltött előadó, anyagkutatói tevékenységem és doktori tanulmányaim mellett három évig oktattam szövéssel és textilnyomással kapcsolatos ismereteket, valamint rendszeresen tartottam művészetterápiás szövőfoglalkozásokat középsúlyos értelmi sérülteknek.”
I Zachar Viktória I
textiltervező, szakoktató
„A művészetközvetítésben rejlő fejlesztési lehetőségek érdekelnek leginkább – különösen a művészetpedagógia és a népművészet metszéspontján. Oktatóként és tervezőként a hagyományos kézműves kultúra értékeit a mai pedagógiai gyakorlatba emelve dolgozom. Külön figyelmet fordítok a sajátos nevelési igényű tanulókra.”
Részletek, jelentkezés: